Nie obiecujemy, że będziecie się umieli obronić na ulicy po kilku tygodniach treningu. Osiągnięcie takiego poziomu zajmuje zwykle trochę więcej czasu. Mamy jednak nadzieję, że poprawienie ogólnej sprawności, zwiększenie siły, bezpieczny i atrakcyjny sposób ćwiczenia technik samoobrony są wystarczającym powodem aby spróbować przez ten czas nauki w BASTIONIE.

Eksperci systemów walki i samoobrony znają setki technik, jednak w sytuacji stresowej instynktownie stosują technikę którą mają najlepiej opanowaną a nie wybierają jakiegoś triku ze swojego wielkiego repertuaru samoobrony. Dzieje się tak dla tego, że realnie atak jest zwykle błyskawiczny i w ciągu sekundy przepełnionej zwykle paniką i chaosem nie ma czasu na zastanawianie się.
Zastosowanie kilku prostych reguł i (dobrze opanowanych) podstawowych technik pozwala zwykle skutecznie zlikwidować zagrożenie.

Nie musisz być Bruce Lee’m, żeby się obronić. Wspaniałe demonstracje walk w filmach lub na pokazach, obfitujące w latające kopnięcia wysokie wyskoki i wymyślne sekwencje ruchów są bardzo widowiskowe jednak nie mają wiele wspólnego z prawdziwą walką a tym bardziej samoobroną.
W samoobronie lepiej opanować nieskomplikowane ruchy i ciągle je doskonaląc stosować zgodnie z prostymi zasadami nauczanymi w naszym klubie.
Wielu “mistrzów sztuk walki” wmawia ludziom, ze siła fizyczna nie ma znaczenia a niektórzy (często spotykane stwierdzenie w aikido  twierdzą nawet, ze im przeciwnik silniejszy tym lepiej bo wykorzysta się jego siłę przeciwko niemu. Jest to oczywiście nieprawda, siła fizyczna jest jednym z elementów przygotowania do walki i nie można jej nie doceniać.
Więc czemu nie musisz mieć wielkich mięśni do stosowania skutecznej samoobrony ?
Opierając się na prostych zasadach zachowania w sytuacji zagrożenia jesteśmy w stanie instynktownie wykonać techniki dające przewagę nad silniejszym napastnikiem i duże szanse skutecznej samoobrony.
W naszym klubie nie ćwiczymy technik które tylko pięknie wyglądają.
Prowadzący ma duże doświadczenie w walkach (Mistrz Polski BJJ, Vale Tudo (MMA) i Submission Wrestling). Dodatkowo prowadzący ma państwowe uprawnienia instruktorskie w Karate i Jiu Jitsu oraz stopnie mistrzowskie w innych stylach walki. To, plus wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu treningów daje gwarancję bezpiecznego i wysokiego poziomu nauczania.